Cennik

Szanowni Rodzice, Drodzy Panstwo

Przed Wami jedna z najważniejszych decyzji w życiu – wybór miejsca, w którym Wasze dziecko rozpocznie przygodę z zabawą i nauką. Od tego, jak satysfakcjonujący i przyjazny będzie ten pierwszy krok zależeć będzie cała jego przyszła edukacja.

Dlatego z dumą i pełną odpowiedzialnością proponujemy Państwu naszą placówkę. Miejsce wyjątkowe, pomyślane i prowadzone tak, by kształcić i wychować ludzi mądrych, otwartych i szczęśliwych.

Wpisowe

Przy zapisie dziecka na dany rok szkolny pobierana jest opłata wpisowa wysokości 200zł (dla dzieci kontynuujących pobyt w naszym przedszkolu) i 350zł (dla nowych dzieci).

W ramach wpisowego zakupujemy wyprawkę dla każdego dziecka, w tym:

 • „podręczniki” i materiały plastyczne,
 • stale doposażamy przedszkole w nowe pomoce dydaktyczne i zabawki,
 • zapewniamy ręczniki, leżaczki, pościel.

Wpisowe nie podlega zwrotowi.

Przedszkole

Czesne w przedszkolu wynosi 500zł

 

W ramach czesnego zapewniamy:

 • Realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego

W naszym przedszkolu realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o program edukacyjny wydawnictwa MAC. W każdym dniu dzieci uczestniczą w zajęciach dydaktyczno – wychowawczych dostosowanych do swojego wieku i umiejętności.

 • Wzbogacanie zajęć wychowawczo – dydaktycznych poprzez stosowanie znanych i sprawdzonych metod edukacyjnych

Wzbogacamy program poprzez różnorodne zajęcia związane z obowiązującym tematem kompleksowym. Staramy się świadomie i odpowiednio dobrać zajęcia, pamiętając o indywidualnym podejściu do każdego dziecka, wspierając przy tym jego wszechstronny rozwój.

 • Całodzienną opiekę pedagogiczną (w godzinach 6.30 – 17.30)

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykwalifikowanych, kreatywnych i przyjaznych dzieciom nauczycieli dbających o ciepłą atmosferę i jak najlepsze wyniki nauczania.

Żłobek

Czesne w żłobku wynosi 650zł

 

W ramach czesnego zapewniamy:

 • opiekę nad dziećmi w wieku od roku do lat czterech
 • wsparcie rodziców w opiece i wychowaniu dzieci, a także łączeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi
 • Placówka zapewnia dzieciom opiekę, zabawę, wsparcie, wszechstronny i bezpieczny rozwój. Co ważne, odbywa się to w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków domowych
 • zapewnienie dzieciom jak najkorzystniejszych warunków rozwojowych, poczucia  stabilizacji i bezpieczeństwa oraz przygotowanie dzieci do przedszkola

Wyżywienie

„Zielony Zakątek” zapewnia dzieciom wyżywienie z własnej kuchni. Koszt wyżywienia liczony jest odrębnie i podlega zwrotowi w przypadku nieobecności dziecka, za każdy dzień w wysokości dziennej stawki żywieniowej (rozliczony jest na koniec miesiąca). Dzienna stawka żywieniowa na dzień dzisiejszy wynosi 10zł  i obejmuje:

 • Śniadanie
 • Dwudaniowy obiad (wydawany z przerwą)
 • Podwieczorek

Pomiędzy popołudniowymi posiłkami dzieci mają stały dostęp do wody mineralnej niegazowanej (zgodnie z zaleceniami Sanepidu), kompotu i przekąsek (np. kanapek).

Zajęcia organizowane dla żłobka i przedszkola w ramach czesnego:

 • Język angielski
  Zajęcia z języka angielskiego prowadzone są przy współpracy ze szkołą językową Between.
  W obecnych czasach niezwykle istotnym jest kształtowanie umiejętności porozumiewania się z innymi ludźmi, nie tylko w zakresie granic naszego państwa i języka ojczystego, ale również poza nim. Dzieci są ciekawe świata. Nauka języka angielskiego może zatem stanowić nową, pasjonującą przygodę ukazującą piękno nowego języka jak i kultury państw anglojęzycznych. Rozwój intelektualny i emocjonalny małych dzieci wiąże się już ze zdolnością koncentracji uwagi, oraz lepszego zapamiętywania mechanicznego i logicznego. W naszej placówce wprowadzamy dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, bowiem chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i prowadzone są w formie zabawy, w korelacji z wszystkimi obszarami edukacji.
 • Zajęcia muzyczno – rytmiczne
  Jest to  aktywna forma obcowania z muzyką poprzez ruch i śpiew. Odbywają się raz w tygodniu.
  Zajęcia te mają na celu:
  – doskonalenie umiejętności słuchania i śpiewania piosenek
  – rozwijanie umiejętności wyrażania muzyki ruchem oraz rozwijanie inwencji muzycznej i ruchowej
  – rozwijanie wrażliwości słuchowej i umiejętności odbierania muzyki
  – rozróżnianie tempa i dynamiki utworów
  – spostrzeganie i określanie prostych zjawisk akustycznych w otoczeniu
  „Muzyka jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka. Przeżycia związane z odbiorem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny. Słuchanie muzyki pobudza także rozwój analizatora słuchowego w zakresie słuchu akustycznego i muzycznego, koncentrację uwagi, pamięć muzyczną i pozamuzyczną. „
 • Zajęcia taneczne
  Zajęcia taneczne prowadzone są przez Akademię Tańca Piasecki.

  Ćwiczenia ruchowo – taneczne zaspokajają nie tylko potrzeby ruchowe dziecka, ale także rozwijają szereg innych cech: spostrzegawczość, pamięć, koncentrację uwagi, szybką reakcję. Taniec aktywizuje także ciało i umysł dziecka: Rozwija jego wyobraźnię, mobilizuje do działania, wyrabia dyscyplinę wewnętrzną i uczy świadomego panowania nad ruchem.

 • Logorytmika
  Logorytmika proponuje takie połączenie ćwiczeń ruchowych, słuchowych, oddechowych, słownych i muzycznych, by rozwijać mowę i możliwie najwięcej umiejętności poznawczych i takich procesów myślowych, które gwarantują w przyszłości doskonały start do podjęcia nauki w szkole i powodzenia w nauce. A wszystko to oprawione w zabawę, której atrakcyjność nie tylko rozwija zainteresowania dzieci, ale również podwyższa motywację, pewność siebie, zdolności skojarzeniowe, rozwija koncentrację uwagi i pamięć. Celem logorytmiki jest stymulowanie rozwoju mowy małych dzieci, tak, by ich mowa rozwijała się harmonijnie i bez przeszkód. To głównie zajęcia prowadzone w formie grupowej, gdyż w grupie łatwiej dzieci zmotywować i zachęcić do pracy. Zabawy wykorzystywane podczas zajęć mają przede wszystkim uruchamiać mechanizm mowy mimowolnie, bez nacisków (dziecko wówczas, bawiąc się, nawet nie wie, że ćwiczy). Każdej zabawie ruchowej towarzyszy mówienie w postaci onomatopei, pojedynczych słów, zwrotów dwuwyrazowych czy całych zdań – wielokrotne ich powtarzanie utrwala prawidłowe wzorce.
 • Zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjnej
  Wszyscy wiedzą, że sport to zdrowie. Staramy się, żeby nasi podopieczni mieli jak najwięcej zajęć ruchowych. Zabawy i ćwiczenia spełniają ważną rolę, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci ćwiczą koordynację ruchową, sprawność fizyczną, pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości, a przede wszystkim mniej psocą po powrocie do domu ;-). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

 

Zajęcia organizowane dla przedszkolaków dodatkowo płatne:

basen

 • basen
  Zapraszamy Państwa na zajęcia z pływania w najlepszej szkole we Wrocławiu .
  Proponujemy  kompleksową usługę mającą na celu oswojenie z wodą, naukę oraz doskonalenie umiejętności pływania Państwa dzieci.
  Nasza oferta oparta jest na 3 filarach:
 • Bezpieczeństwo
 • Nauka i zabawa
 • Skuteczność i komfort

www.neptun.wroclaw.pl

 • piłka nożna

 • szachy

 • tenis
  to zajęcia dla najmłodszych dzieci. Ich zadaniem jest rozwijanie sprawności fizycznej, potrzebnej przyszłemu mistrzowi gry w tenisa. Mini tenis to nowoczesny sposób wprowadzania małych adeptów w tenisowy świat. Zajęcia są prowadzone w zgodzie z dominującą obecnie w pedagogii zasadą: nauka poprzez zabawę. Dlatego na tym etapie nie zmuszamy dzieci do monotonnej nauki techniki i taktyki tenisowej, lecz poprzez umiejętne prowadzenie zabawy zachęcamy je aby same zaczęły odkrywać tajniki tej gry.

 • ceramika
  to zajęcia dla najmłodszych dzieci.

 • zajęcia z pomponami & wstążką artystyczną
  to zajęcia dla najmłodszych dzieci.